Β' ΕΠΣ Κοζάνης: Κοζάνη 2004 – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 1-6 | φωτο - βίντεο

Άνετο πέρασμα από την Νέα Νικόπολη
Σαν σίφουνας πέρασε από την Νέα Νικόπολη ο πρωτοπόρος στην βαθμολογία Ατρόμητος επικρατώντας εύκολα την ουραγό της βαθμολογίας με το εμφατικό 1-6.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν στο 9' με 0-3 . Το σκορ του ημιχρόνου έκλεισε στο 0-4.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές του Νίκου Γεωργιάδη πέτυχαν άλλα δύο γκολ για να κλείσει το παιχνίδι με το γκολ της τιμής των γηπεδούχων.
Είναι χαρακτηριστικό ότι τα 4 από τα 6 γκολ που πέτυχε ο Ατρόμητος  σημειώθηκαν με πανομοιότυπο τρόπο (εκτέλεση κόρνερ και κεφαλιές).

Το φιλμ του αγώνα
Στο 2' Παπαδόπουλος  θα εκτελέσει κόρνερ κεφαλιά Ίτσκου 0-1.
Στο 5' ο Παπαδόπουλος μόνος, πλασέ αποκρούει ο Ζιάμπρας με τα πόδια.
Στο 7' Νικόλ καρμπόν με τον Παπαδόπουλο να εκτελεί κόρνερ και τον Αργυρόπουλο    αυτή τη φορά με κεφαλιά να κάνει το 0-2.
Στο 9' στο ίδιο έργο θεατές , κόρνερ Παπαδόπουλου κεφαλιά Αργυρόπουλου 0-3
Στο 35: κάθετη μπαλιά του Ομπανόρ στον Αβραμίδη που θα αποφύγει τον Ζιάμπρα και θα γράψει το 0-4.
Στο 40' μόνος ο Αργυρόπουλος σουτ , αποκρούει ο Ζιάμπρας.
Στο 45' φάουλ Αργυρόπουλου μέσα στην περιοχή, πλασέ του Αιχμαλωτίδη , αποκρούει ο Ζιάμπρας.
Στο 56' Αργυρόπουλος κάθετη στον Παπαδόπουλο , πλασέ η μπάλα στο κάθετο δοκάρι.
Στο 69' Αράπογλου στον Ντόντα μέσα στην περιοχή σουτ από κοντά αποκρούουν τα σώματα των αμυντικών.
Στο 70 ' Αβραμίδης στον Αργυρόπουλο, σουτ μέσα από την περιοχή και 0-5 με χατ τρικ  του έμπειρου σκόρερ του Ατρόμητου.
Στο 75' κόρνερ Παπαδόπουλου και με  κεφαλιά ο Αιχμαλωτίδης κάνει   0-6.
Στο 82' το γκολ της τιμής για την Κοζάνη 2004 με τον Ντόντα να σημειώνει το 1-6  ύστερα από φάουλ του Παπαδημητρίου και αδράνεια  της άμυνας.

Κοζάνη 2004 (Μανδραβέλης) Ζιάμπρας, Βαξεβάνος, Ατματζίδης, Γκούμας Θ, Τράγκας Λιτσερίνος (46' Χατζηαντώνογλου), Καψάλης (15' α.α Σαμοϊλης),
Παπαδημητρίου (80' Γκούμας), Σαμουκατσίδης(61 α.α Τσικόπουλος), Αράπογλου , Ντόντα

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας (Γεωργιάδης Ν) Καρακασίδης, Αιχμαλωτίδη ς,(78' Αργυριάδης), Καλαϊτζόπουλος, Χαριτίδης, Ίτσκος (70' Βλαδίκας), Καραγιάννης, Παπαδόπουλος, Καριπίδης( 61' Τσιότσιος), Αβραμίδης, Αργυρόπουλος (75' Ασικλάρης), Ομπανόρ

Διαιτητής: Πελετίδης

Βοηθοί: Κανδυλιώτης, Συμεωνίδης