Α’ ΕΠΣ Κοζάνης: Μακεδονικός Κοζάνης – ΑΣ Τιτάν Σερβίων 4-3 | 📷 📹

Ένα παιχνίδι ακατάλληλο για καρδιακούς είδαν όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο της Νέας Νικόπολης  μεταξύ του Μακεδονικού Κοζάνης και του Τιτάνα Σερβίων  4-3.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ 0-1 με τον Πελέκα για να ισοφαρίσει ο Μακεδονικός σε 1-1 με τον Δημήτρη Τζέλο, σκορ που ήταν και ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ 2-1 με γκολ - κεφαλιά του Ευθυμιάδη.
Ο Μακεδονικός με τον  Τζέλο ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1  και φάνηκε να καθαρίζει το παιχνίδι.
Στο ποδόσφαιρο  όμως ποτέ μη λες ποτέ ..
Ο Τιτάν έβγαλε αντίδραση και με δύο γκολ του Βαβλιάρα και του Δήμου ισοφάρισε σε 3-3. Ο Μακεδονικός στην τελευταία κυριολεκτικά φάση,  κέρδισε πέναλτι με τον Μαντζιώκα, ο Τζέλος ευστόχησε  και κάνοντας χατ τρικ έγραψε το τελικό 4-3 μέσα σε έντονες διαμαρτυρίες των ανθρώπων του  Τιτάνα.

Το φιλμ του αγώνα
Στο 9' σουτ Σακαλή μέσα από την περιοχή, άουτ.
Στο 11' σουτ Ματούλα, διώχνει σε κόρνερ ο Τζέλλος.
Στο 19' φάουλ Μαυροδήμου, αποκρούει ο Μεντεσίδης κι ο Πελέκας από κοντά γράφει το 0-1.
Στο 34' παράλληλη μπαλιά Νάνου μέσα στην περιοχή, σουτ Τζέλου, άουτ.
Στο 37'  σέντρα Τζέλου κεφαλιά Νάνου, μπλοκάρει ο Τζέλλος.
Στο 41' σέντρα Μαλούτα, μέσα στην περιοχή και με σουτ ο Τζέλος γράφει το 1-1.
Στο 50' ο Νάνος στον Ματούλα, σουτ μέσα από την περιοχή αποκρούει ο Τζέλλος.
Στο 51' κόρνερ Μετικάνου κεφαλιά του Ευθυμιάδη και 2-1 για τον Μακεδονικό.
Στο 61' αντεπίθεση του Μακεδονικού με τον Νάνο, παράλληλη μπαλιά κι από κοντά ο Τζέλος στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 3-1.
Στο 76'σουτ Μετικάνου από κοντά σώζει ο Τζέλλος.
Στο 80' σουτ του  Μπάκανου στο δοκάρι κι ο Βαβλιάρας από κοντά μειώνει σε 3-2.
Στο 87' παράλληλη σέντρα Μουρατίδη κι από κοντά ο Δήμος θα ισοφαρίσει σε 3-3.
Στο 93' Μαντζιώκας μέσα στην περιοχή θα ανατραπεί, ο επόπτης θα σημειώσει την παράβαση και με την υπόδειξη του διαιτητή θα δείξει την άσπρη βούλα μέσα σε διαμαρτυρίες του Τιτάνα. Το πέναλτι θα εκτελέσει εύστοχα ο Τζέλος και με χατ τρικ θα δώσει τη νίκη στην ομάδα του  με σκορ 4-3.

Μακεδονικός Κοζάνης
 (Μαλούτας): Μεντεσίδης,  Τάτσινας,  Κεϊσίδης,  Ευθυμιάδης (76’ Τρομπούκης),  Πολυχρονιάδης,  Μαλούτας (85’ Στεφανίδης),  Μετικάνος Ματούλας,  Τζέλος  Σ., Σακαλής,  Νάνος (85’ Μαντζιώκας ).

Τιτάν Σερβίων (Μαυροδήμος):  Τζέλλος, Μουρατίδης, Τακίδης (78’ Λαβαντσιώτης), Νταράμπας (71’ Βαχτσεβάνος), Μαυρούδης, Νέστορας Αθ, Δήμος, Σαλτσίδης (76’ Διβηκέλης), Μοσχόπουλος (78’ Μπάκανος), Μαυροδήμος, Πελέκας (46’ Βαβλιάρας).

Διαιτητής: Μπαλιάκας
Βοηθοί: Δρουδάκης, Γεωργιάδης